Reakcie na ženskú ženskú gymnastiku, ktoré prinášajú zlato, sú hodné vlastných medailí

Obsah:

Stretnutie a prekonanie všetkých najvyšších očakávaní získalo tím amerických žien v utorok zlatú medailu pre tímovú súťaž. Superstar Simone Biles pripravil cestu pre druhý víťazný tím olympijského víťazstva spolu so spoluhráči Aly Raisman, Gabby Douglas, Laurie Hernandez a Madison Kocian. Reakcie Twitteru na ženskú ženskú gymnastiku vyhrávajú zlato, ale sú hodné vlastných medailí.

Je to prvýkrát, čo tím americkej gymnastiky vyhral zlaté medaily späť-dozadu. Konečné skóre tímu 184.897 bolo o viac ako o 8 bodov vyššie ako ruské strieborné medailisty - skutočne obrovská marža. Považované za prakticky bezchybné, výkony, ktoré prispeli k neuveriteľne vysokému skóre, naznačujú, že veľké veci sa dostanú do finále jednotlivých súťaží, ktoré sa uskutočnia tento štvrtok 11. augusta. Biles a kapitán družstva Raisman, ktorý získal prvú a druhú kvalifikáciu, bude zastupovať USA. Spoluhráč Douglas získal tretie miesto, ale olympijské pravidlá zakazujú tímom mať v jednotlivých finále viac ako dve gymnastiky. Takže aj napriek tomu, že skóre Douglasa bolo takmer o dva body väčšie ako štvrtý finisér, brazílsky Rebeca Andrade, zdá sa, že sme videli posledného z Douglasu.

Ale späť k oslave!

Vymenované za "Konečné päť" (pretože každý tím USA potrebuje chytľavú prezývku), ženy boli vedené k víťazstvu koordinátorkou národného tímu Martha Karolyi. Karolyi trénovala americký tím od roku 2001 a odďaľuje sa od toho, čo sa zdá byť najviac nedotknuteľným vrcholom. Tím vybral ako poslednú prezývku "The Final Five", pretože je to posledný olympijský tím Karolyiho; je to chcel ju ctiť. Navyše na ďalších olympijských hrách budú tímy pre gymnastiku pozostávať zo štyroch členov, nie z piatich. Skutočne, títo športovci označujú koniec obdobia, pretože v roku 2020 to môže vyzerať úplne inak.

Biles získala najlepšie klenby, lúčové a podlahové hody dňa - rozdiel, ktorý dúfa, že sa k jednotlivým udalostiam neskôr dostane v nádeji, že získa viac medailí. Mohla by vyhrať celkovo päť, kým v Riu, ktoré by pridali k jej už vyčerpávajúcemu zbierke medailí majstrovstiev sveta (má 10).

V súčasnej dobe sú USA spojené s Čínou najskôr s piatimi celkovými zlatými medailami. Pri posudzovaní všetkých medailových úrovní sú USA napredujšie s 20 proti Číne 13. Ale práve v začiatku súťaže sme v tomto bode. Nasledujúce týždne určite prinesú viac prekvapení a rozrušení, čím sa dajú nové názvy domácností, ktoré sa budú učiť, zatiaľ čo na našich starých favoritoch.